Warsztaty bębnów afrykańskich

7 września wzięliśmy udział w warsztatach muzycznych. Na początku wysłuchaliśmy historii o początkach bębnów, później wysłuchaliśmy koncertu, a na samym końcu sami mogliśmy spróbować własnych sił grając na bębnach. Wbrew pozorom wcale nie jest to takie łatwe ;)

Angielskie zawody sportowe

W miniony wtorek dzieci z grupy Rybki wzięły udział w „Angielskich zawodach sportowych”. Najmłodsi rywalizowali z grupą Stokrotki z przedszkola przy Szkole Podstawowej im. C. K. Norwida w Dąbrówce. Dzieci wzięły udział w kilku dyscyplinach. Każda z grup otrzymała taką samą liczbę punktów. Na koniec wszyscy otrzymali puchary, dyplomy, medale oraz pyszny poczęstunek. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

Wycieczka do ogrodu botanicznego

W dniu dzisiejszym nasza grupa udała się na wycieczkę do ogrodu botanicznego. Podczas warsztatów każde dziecko samodzielnie wykonało wiewiórkę. Następnie udaliśmy się na spacer i obserwację przyrody przez lornetki. Wszyscy zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy do przedszkola.

Skąd czerpiemy prąd?

W minionym tygodniu do naszego przedszkola przyjechał pan Robert. Dzięki przygotowanym przez niego warsztatom dzieci dowiedziały się, jak powstaje energia elektryczna. Dzięki ćwiczeniom praktycznym najmłodsi samodzielnie zapalali żarówki przy pomocy baterii.

Dzień Dziecka

W tym roku dzieci w sposób szczególny obchodziły swoje najważniejsze święto – Dzień Dziecka. Poza przedstawieniem pt. „Kozucha kłamczucha” i licznymi czarami, atrakcją były odwiedziny słonia Elmera. To niezwykle kolorowe zwierzę złożyło dzieciom najserdeczniejsze życzenia oraz wręczyło każdemu z nich drobny upominek. Bardzo dziękujemy.

Fascynujący świat mrówek – warsztat edukacyjny

Nasze przedszkole odwiedzili specjalni goście – mrówki. Dzięki warsztatom dzieci mogły poznać życie tych małych stworzeń. Ponadto najmłodsi poznali budowę mrowiska, zobaczyli z bliska prawdziwe mrówki. Nie obyło się bez drobnych upominków.

Cała Polska czyta dzieciom – tata Franka czyta dzieciom bajkę

Grupę Rybki odwiedził tata Franka. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały wierszy o tym, jak Pan Hilary zgubił okulary oraz jak ciężką pracę ma lokomotywa. Nie zabrakło też rekwizytów. Serdecznie dziękujemy.

Fascynujący świat pszczół – warsztat edukacyjny

W naszym przedszkolu odbyły się warsztaty na temat życia pszczół. Dzieci dowiedziały się, jak zbudowany jest ul oraz jak wygląda codzienność wśród tych owadów. Najmłodsi mieli też możliwość konsumpcji miodu. Nie zabrakło też drobnych upominków. Na koniec wszyscy mogli zrobić własną świeczkę.

Cała Polska czyta dzieciom – mama Antka czyta dzieciom bajkę

W piątek naszą grupę odwiedziła mama Antka. Przeczytana przez nią legenda o psie Dżoku uświadomiła dzieciom, jak bardzo czworonożni przyjaciele potrafią być wierni człowiekowi. Nie zabrakło też drobnych upominków. Serdecznie dziękujemy.

Owocowy zawrót głowy

W piątek dzieci z grupy Rybki przygotowały szaszłyki owocowe. Taka forma zajęć pozwoliła im kształtować umiejętność współpracy w grupie oraz nawyki zdrowego żywienia.