Słodkie czary mary- warsztaty „Skąd się wzięły Koziołki Poznańskie?”

Odwiedziły nas ciocie z Manufaktury Słodyczy z Poznania. Opowiedziały dzieciom historie Koziołków Poznańskich, na końcu zaprezentowały sposób wytworzenia masy na lizaki, które dzieci przy drobnej pomocy stworzyły, używając specjalnej foremki.

Baśnie, bajki, bajeczki…

W pierwszym tygodniu lutego grupa Kangurków realizowała temat pt : „Baśnie, bajki, bajeczki”. W związku z tym tematem omawialiśmy znane nam wszystkim współczesne bajki, jak również powróciliśmy do niezastąpionych baśni pełnych księżniczek oraz dzielnych rycerzy. Każdy z grupy chociaż na chwilę zamienił się w piękną księżniczkę, czy królewicza i odegrał rolę w naszym mini teatrzyku. Zabawa była przednia! :)

Mobilne Laboratorium

W dniu 3 stycznia odwiedził nas Pan Robert z firmy „Pasjonaci”. Pan Robert wraz ze swoim mobilnym laboratorium zaprezentował przedszkolakom rożne eksperymenty i doświadczenia z dziedziny chemii i fizyki – serdecznie dziękujemy ! :)

Jasełka

18.12 tego dnia w naszej grupie odbyło się spotkanie z dziadkami. Dzieci z tego powodu przygotowały wspaniały występ dla swoich babć i dziadków później wspólnie udaliśmy się na mały poczęstunek Rodzicom dziękuję za przygotowanie pięknych strojów dla dzieci oraz poczęstunku dla dziadków!

Świąteczne warsztaty z rodzicami

W tym roku na warsztatach świątecznych wraz z rodzicami wykonywaliśmy prześliczne ozdoby na naszą grupową choinkę :)

Warsztaty z psem

Na tych warsztatach mieliśmy okazję dowiedzieć się wszystkiego na temat jak postępować z naszymi kochanymi pupilkami czyli pieskami. Pani nam przybliżyła co i jak należy robić gdy na swojej drodze spotkamy pieski nieprzyjaźnie do nas nastawionych oraz gdzie nasi ulubieńcy lubią jak się je głaszcze albo jakie smakołyki lubią!

dig

Mobilne planetarium

Jednym z ciekawych warsztatów w jakich mogliśmy uczestniczyć było Mobilne planetarium. Już teraz układ słoneczny planet czy też gwiazdozbiory nie będą nam obce!

cof

wyjazd do muzeum rogala oraz do gospodarstwa ekologicznego

W listopadzie działo się u nas sporo pojechaliśmy z grupą na dwie wycieczki do muzeum rogala gdzie mieliśmy okazję zapoznać się z historią rogala świetomarcińskiego jak i z gwarą jaka jest w naszym regionie zabawa była uprzednia! Następnie wyjechaliśmy do gospodarstwa ekologicznego gdzie dowiedzieliśmy się jak należy przetrzymywać żywność co możemy zamrozić ususzyć czy też w jaki sposób i z czego możemy zrobić przetwory!

Dzień misia

W listopadzie obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień misia. Nasze przedszkolaki mogli przynieść ze sobą ulubione pluszaki. W ten piękny dzień czekały na nich różne konkursy zabawy jak i na koniec usiedliśmy w naszej sali kinowej i obejrzeliśmy wspólnie film.

Cała Polska czyta dzieciom

Dziękujemy rodzicom którzy biorą udział w akcji Cała Polska czyta dzieciom i zachęcamy pozostałych do odwiedzenia nas aby poczytać swoim pociechą :)

sdr

dig