Słodkie czary mary- warsztaty „Skąd się wzięły Koziołki Poznańskie?”

Odwiedziły nas ciocie z Manufaktury Słodyczy z Poznania. Opowiedziały dzieciom historie Koziołków Poznańskich, na końcu zaprezentowały sposób wytworzenia masy na lizaki, które dzieci przy drobnej pomocy stworzyły, używając specjalnej foremki.

Baśnie, bajki, bajeczki…

W pierwszym tygodniu lutego grupa Kangurków realizowała temat pt : „Baśnie, bajki, bajeczki”. W związku z tym tematem omawialiśmy znane nam wszystkim współczesne bajki, jak również powróciliśmy do niezastąpionych baśni pełnych księżniczek oraz dzielnych rycerzy. Każdy z grupy chociaż na chwilę zamienił się w piękną księżniczkę, czy królewicza i odegrał rolę w naszym mini teatrzyku. Zabawa była przednia! :)

Mobilne Laboratorium

W dniu 3 stycznia odwiedził nas Pan Robert z firmy „Pasjonaci”. Pan Robert wraz ze swoim mobilnym laboratorium zaprezentował przedszkolakom rożne eksperymenty i doświadczenia z dziedziny chemii i fizyki – serdecznie dziękujemy ! :)

Jasełka

18.12 tego dnia w naszej grupie odbyło się spotkanie z dziadkami. Dzieci z tego powodu przygotowały wspaniały występ dla swoich babć i dziadków później wspólnie udaliśmy się na mały poczęstunek Rodzicom dziękuję za przygotowanie pięknych strojów dla dzieci oraz poczęstunku dla dziadków!

 

 

 

Świąteczne warsztaty z rodzicami

W tym roku na warsztatach świątecznych wraz z rodzicami wykonywaliśmy prześliczne ozdoby na naszą grupową choinkę :)

dav

dav

dav

dav

dav

Warsztaty z psem

Na tych warsztatach mieliśmy okazję dowiedzieć się wszystkiego na temat jak postępować z naszymi kochanymi pupilkami czyli pieskami. Pani nam przybliżyła co i jak należy robić gdy na swojej drodze spotkamy pieski nieprzyjaźnie do nas nastawionych oraz gdzie nasi ulubieńcy lubią jak się je głaszcze albo jakie smakołyki lubią!

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dig

dig

dig

dig

dig

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

Mobilne planetarium

Jednym z ciekawych warsztatów w jakich mogliśmy uczestniczyć było Mobilne planetarium. Już teraz układ słoneczny planet czy też gwiazdozbiory nie będą nam obce!

cof

cof

cof

cof

wyjazd do muzeum rogala oraz do gospodarstwa ekologicznego

W listopadzie działo się u nas sporo pojechaliśmy z grupą na dwie wycieczki do muzeum rogala gdzie mieliśmy okazję zapoznać się z historią rogala świetomarcińskiego jak i z gwarą jaka jest w naszym regionie zabawa była uprzednia! Następnie wyjechaliśmy do gospodarstwa ekologicznego gdzie dowiedzieliśmy się jak należy przetrzymywać żywność co możemy zamrozić ususzyć czy też w jaki sposób i z czego możemy zrobić przetwory!

Dzień misia

W listopadzie obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień misia. Nasze przedszkolaki mogli przynieść ze sobą ulubione pluszaki. W ten piękny dzień czekały na nich różne konkursy zabawy jak i na koniec usiedliśmy w naszej sali kinowej i obejrzeliśmy wspólnie film.

Cała Polska czyta dzieciom

Dziękujemy rodzicom którzy biorą udział w akcji Cała Polska czyta dzieciom i zachęcamy pozostałych do odwiedzenia nas aby poczytać swoim pociechą :)

cof

cof

sdr

cof

dav

dav

dav

dig

dav

dav

1 2 16 17