W dawnych czasach…

W tym tygodniu poruszaliśmy temat dinozaurów, przypomnieliśmy sobie ich rodzaje, preferencje żywieniowe, oraz zastanawialiśmy się w jaki sposób doszło do ich wyginięcia. Kolorowaliśmy także obrazek wg danego kodu, rozwiązanie było dla nie których całkiem zastanawiające :)

Dowiedzieliśmy się, gdzie wydobywa się węgiel, kto się tym zajmuje, skąd się on wziął…wykonywaliśmy też prace plastyczne przy jego użyciu, zamalowując całą kartkę, a przy użyciu plasteliny ściągaliśmy część węgla ,tworząc dinozaury lub inne malunki…

Zastanawialiśmy się też, jakie właściwości ma węgiel, także w misce z wodą, przy okazji porównywaliśmy go z innymi rzeczami, które były w naszej sali, z chusteczką, klockiem itp. Dzieci przy niewielkiej pomocy same dochodziły do różnych wniosków, jaki widać na zdjęciu takie doświadczenia sprawiają im dużą radość ;)

— natalia_kowalczyk@poczta.onet.eu