Lody, lody dla ochłody

Dnia 21.06 grupa Króliczków wybrała się na lody. Pogoda nam pięknie dopisuje więc postanowiliśmy się troszeczkę ochłodzić. Wspólne wyjście sprawiło dzieciom wielką radość.

Cała Polska Czyta Dzieciom, czyli jak mama Hani czytała w grupie Króliczków

Dnia 14.06 mama Hani czytała dzieciom bajkę pt. ” O Danku bałwanku”. Była to opowieść o chłopcu, który słynął w swojej miejscowości z tego, że opowiadał różne historię, które były nieprawdziwe. Jednakże nastał taki dzień, w którym Danek powiedział prawdę, a nikt mu nie uwierzył, ponieważ ciągle kłamał.
Bajeczka miała na celu pokazać dzieciom, że zawsze należy mówić prawdę. Mamie Hani bardzo dziękujemy za poświęcony czas.

Science – show

Dnia 13.06 w naszym przedszkolu do naszej grupy zawitało mobilne laboratorium. Wizyta tego laboratorium miała na celu przybliżyć dzieciom informacje na temat działania prądu.

Bryczką po lesie

Dnia 11.06 grupa Króliczków wybrała się na przejażdżkę bryczką konną po lasach zakrzewskich. Dziciom podróż bryczką sprawiła wiele radości.

W krainie muzyki

W grupie Króliczków od 21.05-30.05 realizowaliśmy temat o muzyce. Tworzyliśmy mapę pojęciową z czym ta muzyka nam się kojarzy, wzbogacaliśmy wiedzę o nowe słownictwo, poznawaliśmy intrumenty oraz je tworzyliśmy.

Dzieci dowiedziały się także, że mamy różne gatunki muzyczne, że po przez muzykę wyrażamy wiele emocji. Króliczki także dowiedziały się, jakie narządy w naszym ciele zmuszane są do pracy podczas śpiewu. Mogliśmy sobie poćwiczyć wspólny śpiew dzięki tacie Jasia i przy okazji przygotować się lepiej do zakończenia roku przedszkolnego.

Jak wiadomo muzyka to przede wszystkim nuty. Króliczki wiedzą już że nuty zapisane są na pięciolini. Postanowiliśmy chwilę pobawić się nutami i poskakać na pięciolini.

Cała Polska Czyta Dzieciom, czyli jak mama Stasia czytała w grupie Króliczków

Dzisiaj odwiedziła grupę Króliczki mama Stasia, która przeczytała dzieciom bajkę. Dowiedzieliśmy się dzięki niej, że strach ma wielkie oczy a czasami nasza wyobraźnia młata nam różne figle😀
Mamie Stasia bardzo dziękujemy.

Polska- mój dom, moja Ojczyzna

W tym tygodniu w grupie Króliczków realizowaliśmy temat dotyczący Polski. Dzieci dowiedziały się co to jest Polska, poznały legendy o Lechu,Czechu i Rusie, wiedzą skąd wzięła się nazwa Warszawy oraz jaka rzeka jest najdłuższa w Polsce. Bawiliśmy się mapą Polski, króliczki wiedzą już ze kolory, które są na mapie oznaczają niziny, wyżyny oraz góry. Wszystko to stworzyli na mapie, którą wykonali z masy solnej.

Fascynujący świat pszczół

Dnia 9.05 odbyło się spotkanie, na którym dzieci mogły poznać bliżej fascynujący świat pszczół. Dowiedziały się jak pszczoły wyglądają, poznały ich domy oraz historię zbierania miodu.

Na koniec każdy otrzymał podarunek w postaci małego sloiczka miodu, nożyka oraz certyfikatu za uczestnictwo w warsztatach. Każde dziecko miało także możliwość zrobienia własnej świeczki.

Cała Polska czyta dzieciom, czyli o tym jak mama Tosi czytała bajkę

Jak wiadomo przed świętami zawsze jest wiele pracy. Jednakże mama Tosi- Pani Emilia znalazła dla nas czas, aby przeczytać dzieciom bajkę. Tego dnia z grupą Króliczków była także grupa Tygrysków.
Miło spędziliśmy czas z mama Tosi. Bardzo dziękujemy za przeczytaną bajeczkę:).

Wielkanocny zajączek

Dnia 28.03 do naszego przedszkola zawitał Zajączek. Nie ominął on także grupy Króliczków.
Tego dnia było wiele atrakcji i konkursów dla dzieci, a sam zajączek miał przyniósł dzieciom mały upominek.
Dzieci tego dnia świetnie się bawiły.