Mobilne Labo-Elektryka

W dniu 13 czerwca do naszego przedszkola przyjechał pan Robert z Mobilnym Labo-Elektryka. Przeprowadził dla dzieci warsztaty, dzięki którym dowiedziały się, co to jest prąd? jak powstaje energia elektryczna. Dzieci miały możliwość samodzielnie zapalać żarówki przy pomocy baterii oraz wywoływać napięcie.

Finansiaki w Kangurkach :)

W dniu 23 maja, grupę Kangurków odwiedził niezwykły gość- pani Marta, mama jednego z naszych przedszkolaków. Pani Marta zaprezentowała w grupie bardzo ciekawy projekt w formie warsztatów dla dzieci dotyczący edukacji finansowej i przedsiębiorczości. Podczas warsztatów poprzez atrakcyjną formę przekazu i różnorodne metody pracy dzieci zdobyły niezwykle ważną wiedzę na temat finansów oraz pozyskały umiejętności kreowania podstaw przedsiębiorczości w dorosłym życiu. Bardzo dziękujemy za tak niezwykłą lekcję :)

Dinozaury wśród Kangurków

W dinozaurach jest coś magicznego, coś, co bardzo interesuje dzieci. Dlatego w grupie Kangurków postanowiliśmy pogłębić wiedzę o tych największych na świecie, żyjących kilka milionów lat temu gadach. Oglądaliśmy filmy edukacyjne, prezentacje multimedialne, książki, atlasy, zdjęcia, obrazki. Wykonaliśmy prace plastyczne, bawiliśmy się w archeologów. Dowiedzieliśmy się co to są wulkany, jak powstał węgiel, dlaczego dinozaury wyginęły oraz jak żyli Jaskiniowcy. Wzbogaciliśmy słownictwo, a wymawianie skomplikowanych nazw dinozaurów nie było dla Kangurków żadnym problemem. Na zakończenie odbyło się przedstawienie oczywiście z dinozaurami w roli głównej :)

.

Mobilne labolatorium

07.03 do naszego przedszkola przyjechało mobilne labolatorium tematem przewodnim były Żywioły przyrody poprzez widowiskowe doświadczenia dowiedzieliśmy się jak powstaje mgła wiry wodne, tornado wodne oraz jaka jest siła wiatru

DZIEŃ KOBIET W KANGURKACH

W dniu 8.03.2017 w grupie Kangurków również był obchodzony Dzień Kobiet. Chłopcy z naszej grupy przygotowali niespodziankę dla dziewczynek w postaci pięknie pachnących tulipanów :) Dziewczynki z ogromnym zaskoczeniem, ale i niezwykłą radością przyjęły kwiatki, a resztę dnia czuły się jak księżniczki, którym na każdym kroku usługiwali wspaniali rycerze ;)

KANGURKI W KOSMOSIE

W tym tygodniu grupa Kangurków zapoznała się z KOSMOSEM. Aby poszerzyć wiedzę i odpowiedzieć na nurtujące nas pytania związane z kosmosem sięgaliśmy do różnych źródeł wiedzy, min: książki, filmy, opowiadania, ilustracje i bajki. Poznaliśmy wiele ciekawych opowiadań i wierszy. Dzieci poszerzyły słownik pojęciowy o wyrazy związane z Kosmosem oraz Układem Słonecznym, a nawet każdy stworzył swój własny mały układ słoneczny przez wykonanie pracy plastycznej. Wykonaliśmy także rakiety, którymi planowaliśmy podbić kosmos. Rakiety zrobione z plastikowych butelek, co także pokazało nam jak można wykorzystać odpady. Po wykonaniu rakiet , udaliśmy się na poszukiwanie Ufoludków. Zadanie okazało się bardzo trudne, gdyż nikt nie wiedział jak one wyglądają :) Rozwijaliśmy w ten sposób twórcze myślenie, ale przede wszystkim świetnie bawiliśmy się we wspólnym gronie.

Zima u Kangurków

Nareszcie spadł tak długo wyczekiwany przez nasze przedszkolaki śnieg. Wykorzystaliśmy więc sprzyjającą aurę i pozwoliliśmy sobie na odrobinę szaleństwa ze śniegiem w roli głównej:)

Świąteczne pierniczki :)

Święta bez pierników, to Święta stracone :) Kierując się tym przesłaniem nasza grupa postanowiła zadośćuczynić tej tradycji. W dniu 5 grudnia w ramach przygotowań do Świąt Bożegonarodzenia, kreatywnego działania i wzmacniania więzi rodzinnych, nasze dzieci z grupy wraz z najbliższymi spotkali się na wspólne ozdabianie pierników. Piękne i kolorowe pierniczki zawisły na naszej grupowej choince, a te najbardziej smakowite wylądowały w brzuszkach naszych małych twórców:)