Rozwiń pasję do majsterkowania

Rozwiń pasję do majsterkowania ! pod takim hasłem wybraliśmy się do CASTORAMY na zajęcia z majsterkowania zabawa była wyśmienita

Wyjazd do kina na spektakl

23.04 wybraliśmy się do kina na spektakl „O psie Kasztanie który chciał zostać detektywem” dzięki temu dowiedzieliśmy się jak ważna w życiu jest przyjaźń.

Wizyta w bibliotece

Jakie zasady obowiązują w bibliotece? Kim jest czytelnik? Dlaczego należy szanować książki? Jakie wartości płyną z czytania książek? Na te pytania dzieci z naszej grupy znalazły odpowiedź w bibliotece w Dąbrówce.

Dzień kobiet

8.03 chłopcy nie zapomnieli o naszych małych kobietkach i wręczyli im piękne kwiatki dziękujemy za pamięć :)

kosmos

Układ słoneczny postanowiliśmy sobie przybliżyć poprzez wspólną zabawę a mianowicie wspólne układanie puzzli z układem słonecznym zabawa była wyśmienita!!!!

Mobilne labolatorium

07.03 do naszego przedszkola przyjechało mobilne labolatorium tematem przewodnim były Żywioły przyrody poprzez widowiskowe doświadczenia dowiedzieliśmy się jak powstaje mgła wiry wodne, tornado wodne oraz jaka jest siła wiatru

Warsztaty Żywej planety „Znajomi dinozaurów”

11.01 Grupę Biedronek odwiedził Pan paleontologiem. Dzieci dowiedziały się, na czym polega praca paleontologa oraz miały możliwość obejrzenia skamieliny.Ponadto przy pomocy lupy oglądali kości zwierząt żyjących w czasach dinozaurów oraz zęby rekina.

Cała Polska czyta dzieciom

4.01 tata Eryka odwiedził nas w grupie biedronek w celu przeczytania dzieciom bajki. Były to przygody Tupcia Chrupcia. Dziękujemy bardzo za przeczytanie nam bajki.

Baletowa podróż po teatrze czyli warsztaty teatralno-baletowe Biedronek!

Fragmenty najpiękniejszych baletowych przedstawień, tańce z różnych części świata, barwne kostiumy i różnorodne rekwizyty to atrakcje towarzyszące warsztatom na których była grupa Biedronek 15.05.2017 roku.. Ideą zajęć było pokazanie teatru z bliska, zapoznanie z terminologią tańca klasycznego oraz z teatralnym ABC.

Baletowa podróż po teatrze zaczęła się w sali prób, miejscu na co dzień niedostępnym dla publiczności. Mali widzowie siedząc na materacach i poduszkach, stali się współtwórcami spotkania. Po warsztatach był krótki spacer za kulisy, aby tak jak artyści mogą stanąć na deskach poznańskiej sceny.

W czasie warsztatów prezentowane były fragmenty przedstawień Dziadek do orzechów, Romeo i Julia oraz Jezioro łabędzie.

Grupa Biedronek. Spotkanie z Panem Michałem i Redaktorem Marchewką

Podczas projektu w świecie wartości grupa Biedronek gościła również Pana Michała Filipiaka tenisistę oraz autora książek dla dzieci z serii „Redaktor Marchewka – Tenisowy  swiat piłek  – jest to opowieść pełna humoru opowiadająca o przyjaźni, zaufaniu oraz wrażliwości na potrzeby innych.
Spotkanie z Panem Michałem i Redaktorem Marchewką było bardzo fascynujące i nauczyło dzieci jak ważne są te wartości.