Dzień kobiet

8.03 chłopcy nie zapomnieli o naszych małych kobietkach i wręczyli im piękne kwiatki dziękujemy za pamięć :)

kosmos

Układ słoneczny postanowiliśmy sobie przybliżyć poprzez wspólną zabawę a mianowicie wspólne układanie puzzli z układem słonecznym zabawa była wyśmienita!!!!

Mobilne labolatorium

07.03 do naszego przedszkola przyjechało mobilne labolatorium tematem przewodnim były Żywioły przyrody poprzez widowiskowe doświadczenia dowiedzieliśmy się jak powstaje mgła wiry wodne, tornado wodne oraz jaka jest siła wiatru

Warsztaty Żywej planety „Znajomi dinozaurów”

11.01 Grupę Biedronek odwiedził Pan paleontologiem. Dzieci dowiedziały się, na czym polega praca paleontologa oraz miały możliwość obejrzenia skamieliny.Ponadto przy pomocy lupy oglądali kości zwierząt żyjących w czasach dinozaurów oraz zęby rekina.

Cała Polska czyta dzieciom

4.01 tata Eryka odwiedził nas w grupie biedronek w celu przeczytania dzieciom bajki. Były to przygody Tupcia Chrupcia. Dziękujemy bardzo za przeczytanie nam bajki.

Baletowa podróż po teatrze czyli warsztaty teatralno-baletowe Biedronek!

Fragmenty najpiękniejszych baletowych przedstawień, tańce z różnych części świata, barwne kostiumy i różnorodne rekwizyty to atrakcje towarzyszące warsztatom na których była grupa Biedronek 15.05.2017 roku.. Ideą zajęć było pokazanie teatru z bliska, zapoznanie z terminologią tańca klasycznego oraz z teatralnym ABC.

Baletowa podróż po teatrze zaczęła się w sali prób, miejscu na co dzień niedostępnym dla publiczności. Mali widzowie siedząc na materacach i poduszkach, stali się współtwórcami spotkania. Po warsztatach był krótki spacer za kulisy, aby tak jak artyści mogą stanąć na deskach poznańskiej sceny.

W czasie warsztatów prezentowane były fragmenty przedstawień Dziadek do orzechów, Romeo i Julia oraz Jezioro łabędzie.

Grupa Biedronek. Spotkanie z Panem Michałem i Redaktorem Marchewką

Podczas projektu w świecie wartości grupa Biedronek gościła również Pana Michała Filipiaka tenisistę oraz autora książek dla dzieci z serii „Redaktor Marchewka – Tenisowy  swiat piłek  – jest to opowieść pełna humoru opowiadająca o przyjaźni, zaufaniu oraz wrażliwości na potrzeby innych.
Spotkanie z Panem Michałem i Redaktorem Marchewką było bardzo fascynujące i nauczyło dzieci jak ważne są te wartości.

Biedronki w świecie wartości

Rocznym tematem pracy przedszkola w tym roku to „dziecko w świecie wartości” dlatego dzieci z grupy biedronek poznawały wartości poprzez zaproszenie ekspertów – naszych rodziców :)
Dziękujemy bardzo i myślę, że wieloma zasadami będą się dzieci kierowały teraz jak i w przyszłości

Wizyta Biedronek w muzeum

Pierwszego Marca grupa Biedronek w ramach tematu „W świecie sztuki” wyjechali do Muzeum Narodowego w Poznaniu na lekcję muzealną pod tytułem „W świecie arcydziełek – nasze pierwsza wizyta w muzeum”

Dzieci dowiedziały się jakich przyborów uzywają artyści aby stworzyć swoje dzieła oraz dowiedzieli się również że obrazy można podzielić na pejzaże, portrety i martwą naturę. po zajęciach rozpoznawali bezbłędnie „kategorie obrazów” zobaczyli również kilka rzeźb, które zrobiły na nich wielkie wrażenie.
Dzieci powróciły bardzo zadowolone.

Biedronki sadzą kwiaty

Dziękujemy Pani Justynie z grupy Biedronek za przepiękne kwiatki
od razu grupa zabrała się do pracy … Biedroneczki kopały sadziły i się świetnie bawiły…
i od razu piękniej i tak jakoś wiosennie :)