„Przygody Psiego Patrolu” bo słuchać bajek lubimy ;)

W poniedziałkowe przedpołudnie odwiedziła nas Mama Wojtka wraz z opowieściami z Psiego Patrolu. Byliśmy tak zainteresowani ich przygodami, że z chęcią wysłuchaliśmy ich kilka ;)

Angielskie zawody sportowe

W miniony wtorek dzieci z grupy Rybki wzięły udział w „Angielskich zawodach sportowych”. Najmłodsi rywalizowali z grupą Stokrotki z przedszkola przy Szkole Podstawowej im. C. K. Norwida w Dąbrówce. Dzieci wzięły udział w kilku dyscyplinach. Każda z grup otrzymała taką samą liczbę punktów. Na koniec wszyscy otrzymali puchary, dyplomy, medale oraz pyszny poczęstunek. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

Wyjazd do Ogrodu Botanicznego w Poznaniu

Nasze odwiedziny w Ogrodzie Botanicznym były pod hasłem „Ptasia rodzina na swoim”.

Na początku wybraliśmy się w teren obserwować ptaki. Jak na prawdziwego obserwatora przystało, musieliśmy się zaopatrzyć w lornetki, które też nauczyliśmy się samodzielnie obsługiwać. Tak mogliśmy zaobserować kosy, jemiołuszki, gile, ziemby, a nawet gołębie. Jak się okazuje ten piękny śpiew ptaków, który słyszymy na co dzień, to dzieło panów, niestety panie ptaki nie potrafią śpiewać ( przynajmniej jeśli chodzi o gatunki ptaków w Polsce), samce są też bardzo kolorowe, a samice bardziej stonowane.

Dowiedzieliśmy się jak wyglądają domy lęgowe (budki) dla ptaków i że nie jest to to samo co karmnik dla ptaków.

Ciekawostką była wiadomość, że sowy zjadając myszy, nie zjadają jej w całości, tylko wypluwają jej twardsze części takie jak pazury, czy zęby, a na taką wyplutą twardszą „łupinkę” mówimy „wypluwka”.

Dowiedziliśmy się też, że dzięcioł lubi szyszki, a dokładniej nasiona, które się w niej znajdują. Dostają się do nich poprzez uderzanie szyszki o drzewo. Wiewiórki też bardzo je lubią.

Na samym końcu naszej wyprawy w teren skierowaliśmy się do pracowni plastycznej, gdzie mogliśmy zrobić gniazdo dla ptaka po uprzednim wybraniu ptaszka, któremu chcemy zbudować dom.

Dzień Rodziny

Poniżej krótka fotorelacja z Dnia Rodziny obchodzonego w naszym przedszkolu. W ten dzień dzieci zaśpiewały piosenki dla swoich rodziców, były też występy grupy baletowej oraz zumby. Chętne dzieci mogły wziąć udział w konkurencjach sportowych, a także w biegu za który otrzymały medal. Była też możliwość kupienia losu i szansa na wygranie nagrody głównej ;) Dla głodomorów było miejsce na usmażenie kiełbaski bądź innego smakołyka.

Dzień Dziecka

W Dzień Dziecka odwiedził nas tata magik, który zaprezentował swoje najlepsze sztuczki, odwiedził nas też Słoń Elmer o którym nieraz czytaliśmy opowieści. Chyba największą niespodzianką był występ wszystkich cioć z naszego przedszkola, a przedstawienie nazywało się „Kozucha kłamczucha”, była to bajka z morałem- że kłamać nie warto ;)

Wycieczka do ogrodu botanicznego

W dniu dzisiejszym nasza grupa udała się na wycieczkę do ogrodu botanicznego. Podczas warsztatów każde dziecko samodzielnie wykonało wiewiórkę. Następnie udaliśmy się na spacer i obserwację przyrody przez lornetki. Wszyscy zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy do przedszkola.

Do czego służy prąd ?

13.06 odbyły się warsztaty mobilnego laboratorium, na którym dzieci dowiedziały się co to jest prąd oraz do czego może służyć w naszym codziennym funkcjonowaniu. Dowiedziały się też w jaki sposób można się z nim obchodzić tak by wszystko odbywało się w bezpieczny sposób. Dzieci miały też możliwość zapalić żarówkę przy pomocy baterii.

Lody, lody dla ochłody

Dnia 21.06 grupa Króliczków wybrała się na lody. Pogoda nam pięknie dopisuje więc postanowiliśmy się troszeczkę ochłodzić. Wspólne wyjście sprawiło dzieciom wielką radość.

Mobilne Labo-Elektryka

W dniu 13 czerwca do naszego przedszkola przyjechał pan Robert z Mobilnym Labo-Elektryka. Przeprowadził dla dzieci warsztaty, dzięki którym dowiedziały się, co to jest prąd? jak powstaje energia elektryczna. Dzieci miały możliwość samodzielnie zapalać żarówki przy pomocy baterii oraz wywoływać napięcie.

Finansiaki w Kangurkach :)

W dniu 23 maja, grupę Kangurków odwiedził niezwykły gość- pani Marta, mama jednego z naszych przedszkolaków. Pani Marta zaprezentowała w grupie bardzo ciekawy projekt w formie warsztatów dla dzieci dotyczący edukacji finansowej i przedsiębiorczości. Podczas warsztatów poprzez atrakcyjną formę przekazu i różnorodne metody pracy dzieci zdobyły niezwykle ważną wiedzę na temat finansów oraz pozyskały umiejętności kreowania podstaw przedsiębiorczości w dorosłym życiu. Bardzo dziękujemy za tak niezwykłą lekcję :)

1 2 13 14