Dzień Babci i Dziadka

19 stycznia obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji Tygyrysy zamieniły się w Krasnoludki ;)
Swoim Kochanym Dziadkom zaprezentowały piosenki oraz wiersze ;) Na koniec odbył się poczęstunek, a chętne osoby miały okazję do zdjęcia na tle krasnoludkowego lasu ;)

Dzień Babci i Dziadka

18.01.2018 r. w grupie Rybki odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Z tej okazji wnuki przygotowały przedstawienie. Nie zabrakło również upominków oraz słodkiego poczęstunku.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zima u Kangurków

Nareszcie spadł tak długo wyczekiwany przez nasze przedszkolaki śnieg. Wykorzystaliśmy więc sprzyjającą aurę i pozwoliliśmy sobie na odrobinę szaleństwa ze śniegiem w roli głównej:)

Warsztaty Żywej planety „Znajomi dinozaurów”

11.01 Grupę Biedronek odwiedził Pan paleontologiem. Dzieci dowiedziały się, na czym polega praca paleontologa oraz miały możliwość obejrzenia skamieliny.Ponadto przy pomocy lupy oglądali kości zwierząt żyjących w czasach dinozaurów oraz zęby rekina.

„Cała Polska czyta dzieciom” – wizyta taty Jagody

W piątek do grupy Rybki przyszedł tata Jagody. Czytając bajkę sprawił dzieciom olbrzymią radość. Najmłodsi bardzo się skupili i odpowiadali na wszystkie pytania związane z treścią bajki.

Żywe planety „Znajomi dinozaurów” – warsztaty dla dzieci

Grupę Rybki odwiedził Pan Paweł, który jest paleontologiem. Dzieci dowiedziały się, co to są skamieliny. Przy pomocy lupy najmłodsi oglądali kości zwierząt żyjących w czasach dinozaurów. Ponadto każdy na własnej skórze mógł poczuć ukłucie zęba rekina.

ach

Ptaszek w karmniku

Tygrysy wykonały pracę plastyczną: najpierw poprzyklejały odpowiednie elementy, które składały się na karmnik, na końcu przykleiły ptaszka. Przed pracą plastyczną przypomnieliśmy sobie historyjkę o Macieju i karmniku, niektóre z dzieci miały możliwość ułożenia historyjki w odpowiedniej kolejności, wspólnie sprawdzaliśmy, czy kolejność się zgadzała ;)


Warsztaty- żywa planeta

Znajomi dinozaurów

Warsztaty dla małych miłośników wielkich gadów – oglądanie i badanie prawdziwych skamielin zwierząt, które żyły w czasach dinozaurów.

Podczas warsztatów dzieci poznały zwierzęta i rośliny, które żyły i rosły w czasie dinozaurów, w tym amonity, belemity, ryby… Oglądały ich skamieniałości, wykorzystywały lupy w celu rozpoznawania danych elementów i przypisania ich do odpowiednich grup.

WESOŁA CHATYNKA – bajka o gościnnej myszce Skrobiszce

Tygrysy miały okazję uczestniczyć w przedstawieniu Teatru cieni- Latarenka. Przedstawienie było niezwykle ciekawe, gdyż dzieci siedziały przy całkowicie zgaszonym świetle, tylko w towarzystwie światła rzucanego ze strony płóciennego ekranu, na którym to widoczne były podświetlone figury przyłożone do niego. Co jakiś czas miały możliwość zaobserwowania cieni postaci rzucanych na sufit. Bajka o myszce Skrobiszce opowiadana była przez przemiłą Panią, która to oprócz opowieści, wykonywała piękne piosenki na gitarze.

Świąteczne pierniczki :)

Święta bez pierników, to Święta stracone :) Kierując się tym przesłaniem nasza grupa postanowiła zadośćuczynić tej tradycji. W dniu 5 grudnia w ramach przygotowań do Świąt Bożegonarodzenia, kreatywnego działania i wzmacniania więzi rodzinnych, nasze dzieci z grupy wraz z najbliższymi spotkali się na wspólne ozdabianie pierników. Piękne i kolorowe pierniczki zawisły na naszej grupowej choince, a te najbardziej smakowite wylądowały w brzuszkach naszych małych twórców:)

1 2 6 7