Warsztaty ogrodnicze

W czwartek dzieci z grupy rybki uczestniczyły w warsztatach ogrodniczych. Dzięki nim dowiedziały się, w jaki sposób należy dbać o kwiaty. Każde z dzieci miało możliwość sadzenia własnej rośliny doniczkowej.

„Kącik przyrodniczy”

W poniedziałek przypomnieliśmy sobie etap rozwoju roślin.
Założyliśmy też mały „ogródek” w kąciku przyrodnicznym. Uprawiamy rzodkiewkę, słonecznik, kwiaty oraz postanowiliśmy zrobić eksperyment z hodowaniem fasoli, dzięki któremu sprawdzimy co jest potrzebne roślinie do życia, prawidłowego wzrostu. Jedną schowaliśmy w miejsce zacienione, drugiej nie podlewamy, trzecią umieściliśmy w samej wodzie, a ostatnia dostaje wszystko to co jest istotne do prawidłowego wzrostu.
Porównywaliśmy też wielkość, kształt nasion, jedne z nich przypominały kształtem nawet księżyc ;)

Warsztaty -„Pomyśl zanim wsiądziesz za kierownicę”

6 kwietnia odbyły się warsztaty z firmy Bridgestone, zatytułowane „Pomyśl zanim wsiądziesz za kierownicę.
Dzięki nim Tygrysy dowiedziały się jakie zachowania, oraz jaki sposób jazdy sprzyja bezpieczeństwu ich oraz ich rodzin. To wszystko za sprawą pogadanki, filmików oraz pomocy niezstąpionego Jana ;) Miłym zaskoczeniem był upominek dla każdego z nich w postaci min. kamizelki odblaskowej, czy też odblaskowej opaski, która przyda się na niejednym wieczornym spacerze. Bardzo dziękujemy Tacie oraz Mamie Konstancji za pomoc w zorganizowaniu warsztatów ;)

„Pomyśl zanim wsiądziesz za kierownicę”

„Pomyśl zanim wsiądziesz za kierownicę” to tytuł warsztatów dla dzieci, jakie odbyły się w naszym przedszkolu w miniony piątek. Przedszkolaków odwiedzili przedstawiciele firmy Bridgestone. Najmłodsi dowiedzieli się, jakie zasady bezpieczeństwa obowiązują podczas podróży samochodem. Każde z dzieci otrzymało drobny upominek.

Przykicał do nas zajączek

Zgodnie z wielkanocną tradycją, do najmłodszych przybył zajączek. Najpierw odbyła się wspólna zabawa. Następnie każde z dzieci otrzymało prezent, który należało znaleźć, ponieważ sprytny zajączek postanowił pobawić się z dziećmi w chowanego.

Cała Polska czyta dzieciom – mama Stasia czyta dzieciom bajkę

W minionym tygodniu naszą grupę odwiedziła mama Stasia. Przeczytana przez nią bajka o przygodach Kubusia Puchatka uświadomiła dzieciom znaczenie przyjaźni w życiu każdego z nas. Bardzo dziękujemy.

Cała Polska czyta dzieciom, czyli o tym jak mama Tosi czytała bajkę

Jak wiadomo przed świętami zawsze jest wiele pracy. Jednakże mama Tosi- Pani Emilia znalazła dla nas czas, aby przeczytać dzieciom bajkę. Tego dnia z grupą Króliczków była także grupa Tygrysków.
Miło spędziliśmy czas z mama Tosi. Bardzo dziękujemy za przeczytaną bajeczkę:).

Wielkanocny zajączek

Dnia 28.03 do naszego przedszkola zawitał Zajączek. Nie ominął on także grupy Króliczków.
Tego dnia było wiele atrakcji i konkursów dla dzieci, a sam zajączek miał przyniósł dzieciom mały upominek.
Dzieci tego dnia świetnie się bawiły.

A ślady zajączka zaprowadzą nas…

W tym tygodniu wszystkie dzieci odwiedził zajączek, na początku wraz z Panią zajączkową były wspólne zabawy, a póżniej po śladach zajączka wybraliśmy się na nasz plac przedszkolny, gdzie szukaliśmy upominków zostawionych przez szarego przyjaciela ;)

Cała Polska czyta dzieciom – tata Gabrysi czyta dzieciom bajkę

We wtorek 20 marca, grupę Rybki odwiedził tata Gabrysi. Dzięki przeczytanej przez niego bajce o przygodach Tupcia Chrupcia dzieci poznały korzyści płynące zdzielenia się różnymi rzeczami.Bardzo dziękujemy.

1 2 10 11